Lekcijas “Par atkarību mazinošiem pasākumiem”

SKOLĒNIEM BEZMAKSAS PELDĒŠANAS NODARBĪBAS!

Ritē sporto!

 

7.reizi visā Latvijā no 28. maija līdz 3. jūnijam starptautiskā projekta “NowWeMOVE” ietvaros, norisinājās Latvijas Veselības nedēļa 2018. Arī Rites pamatskola un pagasta iedzīvotāji iesaistījās šajās aktivitātēs. Pagasta iedzīvotāju koordinatore bija Rites Tautas nama vadītāja Aina Guoģe. Pirmajā diena tika skaitīti pakāpieni. Jāatzīst, ka līdz dienas beigām visi cipari sajuka juku jukām un galīgo rezultātu nebija iespējams aprēķināt. Tā kā skolā uz otro stāvu ved 18 + 4 pakāpieni un skolēni tos mēro vidēji 8 reizes dienā tad vidējais pakāpienu skaits tuvojas atzīmei 7920. Otrā diena bija soļu skaitīšanas diena. 375 821 soļu tika veikti tikai Rites pamatskolas skolēnu vidū.

6.martā, kad saules siltos starus aizklāja, vēja dzītie mākoņi, Rites pamatskolas 2. un 3.klašu skolēni pulcējās uz savu kopīgu saliedēšanās pasākumu.. Visiem bija vēlēšanās pavasarī ieiet, skanot iemīļotajai mūzikai. Tāpēc tika nolemts, ka mums būs pašiem sava – mini POPIELA.

Olimpisko spēļu atbalsis Rites pamatskolā

Dažas dienas pirms skolēnu pavasara brīvdienām, Rites pamatskolas skolēnus pāršalca Olimpiskā vēsma. Lai arī Olimpiskā uguns bija izdzisusi, labu laiku atpakaļ un tika iedegta Paralimpisko spēļu uguns, sporta notikumi joprojām bija pārspriežami. Olimpisko spēļu personības un notikumi tika atsaukti atmiņā, lai pacīnītos par zinošākā skolēna titulu olimpiskajā viktorīnā.

Rites pamatskolas skolēni LNO

Skolēnu brīvdienu izskaņā Rites pamatskolas skolēni devās uz Rīgu, uz Latvijas Nacionālās operas un baleta teātri. Mūzikas skolotāja Inga Davidāne, ļoti vēlējās, skolēniem, dot iespēju izbaudīt operas izrādi „dzīvajā.” Tika nolemts, ka skolēniem piemērotākā būs J.Lūsēna komponētā un M.Zālītes libreta autores „Putnu opera.” Pirms tam tika pārrunātas dažādas nianses, kas jāievēro, apmeklējot Operas namu – visiem jāievēro noteiktais un vispārpieņemtais ģērbšanās stils – un bērni to tiešām bija ņēmuši vērā. Ikdienas džinsa un brīvā stila apģērbu nomainīja, uzvalki, krekli un kleitas. Meiteņu frizūras – kā no modes žurnāla.