6.martā, kad saules siltos starus aizklāja, vēja dzītie mākoņi, Rites pamatskolas 2. un 3.klašu skolēni pulcējās uz savu kopīgu saliedēšanās pasākumu.. Visiem bija vēlēšanās pavasarī ieiet, skanot iemīļotajai mūzikai. Tāpēc tika nolemts, ka mums būs pašiem sava – mini POPIELA.

Olimpisko spēļu atbalsis Rites pamatskolā

Dažas dienas pirms skolēnu pavasara brīvdienām, Rites pamatskolas skolēnus pāršalca Olimpiskā vēsma. Lai arī Olimpiskā uguns bija izdzisusi, labu laiku atpakaļ un tika iedegta Paralimpisko spēļu uguns, sporta notikumi joprojām bija pārspriežami. Olimpisko spēļu personības un notikumi tika atsaukti atmiņā, lai pacīnītos par zinošākā skolēna titulu olimpiskajā viktorīnā.

Rites pamatskolas skolēni LNO

Skolēnu brīvdienu izskaņā Rites pamatskolas skolēni devās uz Rīgu, uz Latvijas Nacionālās operas un baleta teātri. Mūzikas skolotāja Inga Davidāne, ļoti vēlējās, skolēniem, dot iespēju izbaudīt operas izrādi „dzīvajā.” Tika nolemts, ka skolēniem piemērotākā būs J.Lūsēna komponētā un M.Zālītes libreta autores „Putnu opera.” Pirms tam tika pārrunātas dažādas nianses, kas jāievēro, apmeklējot Operas namu – visiem jāievēro noteiktais un vispārpieņemtais ģērbšanās stils – un bērni to tiešām bija ņēmuši vērā. Ikdienas džinsa un brīvā stila apģērbu nomainīja, uzvalki, krekli un kleitas. Meiteņu frizūras – kā no modes žurnāla.

Viesītes novadā, jaunajā mācību gadā paredzēta skolu reforma.

Tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi

 

9.februārī Rites pamatskolas 2. – 3.klašu skolēni devās uz tikšanos ar bērnu grāmatu rakstnieci Eviju Gulbi.

Skaidro, ko realitātē nozīmē Rites pamatskolas likvidācija un pievienošana Viesītes vidusskolai

 

Brīvās Daugavas (BD) redakcijā vērsās Viesītes novada pašvaldības priekšsēdētājs Alfons Žuks, lai skaidrotu un precizētu BD slejās izskanējušo informāciju par to, ka Rites pamatskola tiek likvidēta un pievienota Viesītes vidusskolai. Ko reāli šāds lēmums nozīmē?

Sniega dienas nedēļa Ritē

Ikgadējais sniega festivāls un pasaules sniega diena šogad tika atzīmēta 21.janvārī. FIS programmas „Vediet bērnus uz sniega,” mērķis ir dot gan bērniem un pieaugušajiem izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega. Tā kā šajā laika periodā ziemas dvesma bija aukstāka, sniega aktivitātēm lieliski varēja izmantot arī ledu. Ar skolas direktori tika pieņemts lēmums, šo sniega dienu pārvērst sniega prieku nedēļā. Katru dienu skolēni izmantoja savus resursus, lai sevi un citus izklaidētu fiziskajās aktivitātēs. Tika skriet, šļūkts, slidots, lēkts un krists. Aktīvākie un radošākie šajos pasākumos izrādījās 7.klases audzēkņi.

Rites pamatskolā – ierindas skate

Tradicionāli, Latvijas barikāžu atceres dienas galvenais notikums Rites pamatskolā, ir ierindas skate. Jau labu laiku iepriekš klašu audzinātāji ar saviem skolēniem maršēja, sacerēja sasauksmi, izvēlējās dziesmas. Komandas „Kreiso!”, „Kreiso!”, kļuva par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu arī starpbrīžos. 25.janvārī visi Rites pamatskolas skolēni pulcējās Rites Tautas nama zālē, lai noskaidrotu labākos.

Latvijas skolu jaunatnes foto konkurss “Mana zeme skaistā”

       

Latvijas skolu jaunatnes foto konkurss “Mana zeme skaistā” ir viena no pasākumu cikla “Latvijas valsts simtgade” aktivitātēm, kuras laikā skolēni tiek aicināti radoši izpausties, veidojot fotogrāfijas par Latviju.