Rites pamatskolas skolēni un skolotāji – talcinieki!

    Aprīlis vienmēr ir bijis spodrības mēnesis. Mēnesis, kurā notiek Latvijas lielā talka. 6.aprīlī Rites pamatskolas skolēni un skolotāji kopīgi devās sakopt savas skolas un pagasta apkārtni. Pirmie cīņā ar pavasara vēju sanestajām lapām devās mazāko klašu skolēni ar savām audzinātājām un citiem skolotājiem.

Barikāžu ugunskuriem neizdzist…

   

Janvāris- gada pirmais mēnesis, Latvijai jau vairakkārt ir bijis nozīmīgu notikumu bagāts. Pirms vairākiem gadiem, tas iezīmēja 3.atmodas sākumu. Cilvēku vienotība iedvesmoja uz drosmi daudzus citus. Daudz un dažādi pasākumi, lai godinātu barikāžu aizstāvjus notika arī Rites pamatskolā.

Vispasaules sniega dienu 2017 – Ritē svin jau otro reizi

12.janvāra pēcpusdiena, kas mūs sagaidīja ar mainīgiem laika apstākļiem, tika piepildīta ar dažādām sportiskajām aktivitātēm. Vispirms sporta aktivitātēs devās mazākie bērni. Pirmais pārbaudījums bija „Sniega cilvēks šķēršļu josla,” kuru godam pieveica visi dalībnieki, izjūtot, cik reizēm traucējošas ir lielas pēdas. Dažādas ragavu stafetes, kurās var vilk, stumt un grūst ir gan straujas, gan elpu aizraujošas. Vislielākā jautrība bija nobraucienos no lielā kalna. Gan pa viena, gan pāros, gan garajā „vilcieniņa” tika pieveikti nobraucieni visdažādākajos slīdlīdzekļos.

WP_20161214_07_40_24_Pro

Mārtiņtirgus Rites pamatskolā

IMG-20161208-WA0013Mārtiņtirgus sākās ar svinīgo pasākumu, kas bija veltīts mūsu viesim, Modrim Lāčplēsim. Tur uzstājās meitenes – Signija Strumska un Linda Sasa ar runu par āboliem, bērnudārza audzēkņi dziedāja dziesmas, 1. klase uzstājās ar tautasdziesmām par āboliem un 2. klases pārstāve Sanija Sasa stāstīja pasaku par āboliem.

Dzejas dienas pasākumi Rites pagasta bibliotēkā

CAM00179Dzejas dienām veltīta literārā izstāde, kur ir iespējams apskatīties un iepazīties tuvāk ar seno laiku Dainām kas izdotas 1894.gadā un 1904. – 1909. gadam izdotas. 15.septembra pēcpusdienā kopā ar Rites pamatskolas bērniem un skolotājiem devāmies pasakainā dzejas ceļojumā. Ar pacilātu noskaņojumu un saules stariem apspīdēti mēs uzsākām dzejas rotaļu – bērniem bija uzdots uzdevums, sagatavot sev tuvu un mīļu dzejoli, kuru vajadzēja rakstīt uz sporta laukuma asfaltētās daļas, lai citu acis un sirdis priecētu. Kopā pavadījām jaukus mirkļus. Dodoties projām ikviens saņēma mazu balviņu, apsveikumu ar saldu ledeni! Sirsnīgs paldies visiem par atsaucību, kā arī paldies skolas direktorei I.Maševskai par brīnišķīgo ideju kopīgi nosvinēt dzejas dienu.

Ja manos spēkos būtu īstenot kādu vēlējumu,

man būtu grūti izvēlēties, kādu dāvanu sniegt, lai darītu Jūs laimīgus.

Skaistums ir bīstams, gudrību jānopelna, mīlestība ir pašu ziņā.

Bēt galu galā es tomēr saprotu, ka vislabākā dāvana ir drosme.

                                                                                    ( P.Brauna )

IZOSOFT'S image Disk 1 September IZ100

10

Scan1