Rites skolā uzņem filmas

Otrdienā 20.novembrī Rites skolas zāle pārvērtās par filmas uzņemšanas laukumu. 4.-9.klašu skolēniem iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja piedalīties biedrības Kultkom interaktīvajā mācību filmu studijā “Nofilmē savu filmu”.

Pirms tam skolēni literatūras stundās bija dalījušies savā personīgajā pieredzē par to, ko zina par kino uzņemšanu, par to, kādu profesiju cilvēki šajā darbā ir iesaistīti. Bija iespēja arī izteikt savas vēlmes par to, kādus pienākumus gribētos veikt nodarbības laikā – būt režisoram, scenāristam, operatoram, aktierim vai kostīmu māksliniekam.

“Filmēšanas laukumā” dalībnieki sadalījās grupiņās pa 2-3 un katrs veica savu darbu – scenāristi precizēja filmas scenāriju, kostīmu mākslinieki piemērīja tērpus aktieriem un gatavoja rekvizītus filmai, operatori apguva filmēšanas tehniku, un pēc laiciņa arī aktieri varēja saņemt tekstu un režisoru vadībā sākās filmēšanas process. 4.-7.klašu skolēniem pēc stundas darba tapa 3 minūšu gara filma “Labā dzīve”, bet 8. – 9.klašu skolēniem process aizņēma nedaudz vairāk kā divas stundas un rezultātā tika uzfilmēta 4 minūšu filma “Viens Havaju salās”.

Ar šīm interesantajām nodarbībām apmierināti bija visi dalībnieki. To varēja lasīt arī skolēnu atsauksmēs:

• interesanti bija tas, ka aktieri filmējās uz zaļa aizkara fona, bet filmā fons tika mainīts, kādu vajadzēja – lidmašīnas salons, pludmale, pilsētas ielas;
  • guvu priekšstatu par to, kā notiek filmas tapšana;
  • iespējams, ka kādam šī nodarbība ļaus izvēlēties savu nākotnes profesiju;
  • domāju, ka varēšu filmēt, bet arī iejusties aktiera lomā bija labi;
  • nākošreiz es mēģinātu tikt galvenajā lomā;
  • patika nodarbības vadītāji – ļoti atvērti, izpalīdzīgi, jautri;
  • būtu bijis interesanti, ja pašiem ļautu arī samontēt filmu;
  • patika, ka visi bijām iesaistīti, palīdzējām viens otram, neviens nesēdēja malā.

Iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” koordinatore Viesītes novadā Iveta Maševska