Rites skolas pirmsskolas izglītības grupa svin Latvijas dzimšanas dienu

Sārtbaltsārts karogs Latvijai

Par zīmi zelta brīvībai:

Kas stāv zem viņas karoga

Tam brīvība ir dzīvība.

Novembris ir tas mēnesis, kad mēs katrs paužam patriotismu pret mūsu valsti Latviju. Rites skolas pirmsskolas izglītības grupā Latvijas dzimšanas dienas svinībām tiek atvēlēta vesela nedēļa.

Bērni iepazinās ar Latvijas valsts simboliem – karogu, ģērboni un himnu. Runājām par Latvijas galvaspilsētu, par novadu un arī vēsturiskajiem novadiem. Kopīgi noskaidrojām, ka mēs visi dzīvojam Viesītes novadā un vēsturiskais novads, kurā mēs dzīvojam tā ir Zemgale.

Bērni zina, ka dzimšanas diena katram ir īpaša diena un šogad īpaša ir arī Latvijas dzimšanas diena. Ļoti svarīgs un atbildīgs ir svētku sagatavošanās posms. Mūzikas skolotāja Inga Davidāne koncertam piemeklē atbilstošas dziesmas un rotaļas. Lieliem un maziem bērniem tiek mācīti atbilstoši dzejoļi, kopā ar vecākiem tiek zīmēti zīmējumi „Mana dāvana Latvijai”, krāsota Latvija.

Šos svētkus svinējām 15.novembrī. Koncertā kopā ar vecākiem un ciemiņiem dziedājām Latvijas himnu. Bērni tika iepazīstināti ar pūra lādi, kurā glabājas neliela daļa bagātības, ar ko slavena ir mūsu Latvija. Svētku koncertā skaitījām tautasdziesmas un dzejoļus, dziedājām un dejojām. Katram bērnam par zīmēto zīmējumu tika arī kārums. Pēc svētku koncerta cienājāmies ar pašu sagatavoto svētku cienastu.

Paldies vecākiem un labajiem rūķiem, kas palīdzēja radīt svētku sajūtu Latvijas dzimšanas dienas svinībās.

Būsim godīgi, labsirdīgi, čakli, mīļi  – tik gaiši un tīri kā baltā svītra karogā.

Rites skolas pirmsskolas izglītības grupas audzinātājas Vanda Šimēna un Inga Davidāne