„Latvijas skolas soma” Daugavpilī.

dav

13.decembrī Rites skolas 1.-7.klašu skolēniem nācās nolikt savas skolas somas un doties mācību braucienā uz Daugavpili. Projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros, tika apmeklētas vairākas interesantas vietas Daugavpils pilsētā. Viena no aktīvākajām un sportiskākajām bija Daugavpils ledus halles apmeklējums, kurā ikviens varēja izbaudīt jauko slīdēšanu uz ledus. Pats grūtākais šajā procesā izrādījās slidu cieša sasaitēšana – ļoti daudzi bērni saprata, cik ļoti nepieciešams kaut mazāko darbu izdarīt kārtīgi. Jo katra vāji sasietā slidu aukla bija jāpārsien skolotājām. Patīkami redzēt, ka vecāko klašu jaunieši, un tie, kuri mācēja slidot, labprāt palīdzēja mazākajiem. Bija gan smiekli, gan kritieni, bet gandarījums beigās vienkārši brīnišķīgs. Daudzi mazākie bērni pirmo reizi redzēja ledus liešanas mašīnu un „īstus” hokejistus, kā arī izmantoja iespēju un kopā ar vienu no tiem nofotografējās. Pēc tam ceļš veda uz Latgales zoodārzu. Viss, sākot ar mazajām skudrām un lielajiem kaimaniem, šķita interesants. Redzēt tuvumā īstu zvēriņu un uzzināt pat viņa dzīvi savvaļā, bija liels ceļojums dažādās pasaules vietās. Šeit – viens no šokējošākajiem atklājumiem bija ziņa, ka pērtiķiem gardākais ēdiens ir vārīti kartupeļi, nevis mums šķietami ierastais banāns. Mazo un draudzīgo surikatu ģimene labprāt vēlējās, lai bērni uzturētos viņu tuvumā. Daugavpils Zinoo centrā interaktīvajās nodarbībās jaunieši iepazinās ar arhitektūras un skaņas īpatnībām. Mazākajiem bērniem brīnums bija, ka skaņu var arī redzēt. Vecāko klašu skolēni sevi izmēģināja arhitektūras jomā, un katrs sev izgatavoja savu sapņu pili. Visjautrākais izrādījās laiks centra interaktīvajā daļā, kurā varēja izmēģināt sevi dažādās aktivitātēs. Optiskās ilūzijas, uzdevumi loģiskajai domāšanai, pacietības pārbaudes, muzikālās un deju stacijas, bija tikai daži no piedāvājumiem, kas palīdzēja katram sevi „ieraudzīt sevi no malas.” Dodoties mājās, pilsēta mirdzēja dažādos rotājumos un gaismas dekorācijās. Visi ceļu bērni čaloja, dalīdamies iespaidos par pavadīto dienu.

Skolotāja V.Liepiņa