“Skolas somā” Smilšu kino

22.maijā Viesītes vidusskolas un “Rites pamatskolas” sākumskolas skolēniem bija lieliska iespēja iepazīties ar netradicionālu kino veidu – smilšu kino. Iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” ietvaros SIA Sand Masterpieces Viesītes kultūras pils kino zālē demonstrēja smilšu kino filmu “Sprīdītis”. Šī patiesi bija jauna un interesanta pieredze gan skolēniem, gan skolotājem. Mākslinieces veiklās roku kustības 40 minūšu garumā veidojot sižetu un attēlojot filmas varoņus lika izbrīnā plati ieplēst acis ne vien bērniem, bet arī pieaugušajiem. Varoņu gaitas spilgtināja mūzikas pavadījums un aktiera balss, kas katram filmas varonim prata atrast īsto intonāciju un skanējumu. Pēc izrādes skolēniem bija iespēja tuvāk iepazīties ar metodi, kā tiek veidots smilšu kino un pašiem iemēģināt roku zīmēšanā.

Skolēnu atsauksmes:

• Pirmo reizi dzīvē redzēju tik grūtu darbu.
  • Zīmējumi bija tik skaisti un reālistiski.
  • Patika kā māksliniece zīmēja, ka puisis lasīja ar izteiksmi un mainīja balsis.
  • Patika pati māksliniece ,kā viņa ātri zīmēja ar smiltīm. Patika Sprīdītis, jo viņš bija tik pieklājīgs.
  • Skaista pasaka par Sprīdīti. Patika, ka uz lielā ekrāna rādīja ar smiltīm zīmētus attēlus.
  • Man patika viss -gan smilšu kino filma, gan mūzika un stāstītājs.
  • Uzzināju, ka ir tāds smilšu kino. Man ļoti patika šāds kino! Iemācījos smiltīs uzzīmēt pēdas.
  • Apbrīnoju, kā māksliniece tik skaisti un ātri zīmē. Patika pamācīties pašai zīmēt uz smiltīm.
  • Uzzināju, ka ir tāds smilšu kino un vēlētos, lai man būtu tāds aparāts uz kura zīmēja ar smiltīm. Iemācījos uzzīmēt smiltīs pēdas.
  • Patika, ka varējām piecelties kājās, dziedāt, dejot līdzi un pēc tam paši zīmēt smiltīs un spēlēt to instrumentu.
  • Sapratu, ka nevajag iet ārā no mājām, ja nezin atpakaļ ceļu uz mājām.

Man patika, ka skanēja mūzika, ka velns sāka dejot un ka mums lika minēt mīklas. Sapratu, ka labāk ir mājās, jo tur mani sagaida mana ģimene.

• Es vēlētos, lai būtu vēl turpinājums, lai zinātu, kā Sprīdītim gāja tālāk, vai viņš dabūja sievu vai nē, vai princese tika apprecēta?
  • Esmu pārsteigta, ka no smiltīm var izveidot tādu mākslas darbu! Es arī vēlos iemācīties tā zīmēt. Man ir prieks, ka par šo lielo un dārgo izklaidi nevajadzēja maksāt!
  • Man ļoti patika, jo pasaka „Sprīdītis” tika attēlota neparastā veidā, zīmēta ar smiltīm un attēlota uz lielā ekrāna.
  • Teātris bija profesionāls, iedvesmojošs, jautrs, skaists un interesants. Attēlotais likās tik reāls! Izrāde bija apbrīnojama!
  • Pirmo reizi redzēju tādu kino. Ļoti patika un gribētu vēl noskatīties tāda veida filmas.
  • Patika filma. Nespēju noticēt ,ka  tā var veidot tādu kino.
  • Es iemācījos zīmēt pēdiņas smiltīs.
  • Man patika vīrietis, kurš spēlēja klavieres. Paldies!
  • Es sapratu, ka nevajag lielīties.

34 atsauksmju lapās ieraksts par vēlmi vēlreiz apmeklēt smilšu kino.

Iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” koordinatore Viesītes novadā  Iveta Maševska