Karjeras nedēļa

14.oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros “Rites pamatskolas” 4.-8. klašu skolēni piedalījās Latvijas Neatkarības kara simtgadei veltītajos Nacionālo bruņoto spēku pasākumos Viesītē. Skolēni varēja aplūkot Zemessardzes 3.Latgales brigādes un Jaunsardzes centra ekipējuma izstādi, vērot militāros paraugdemonstrējumus, kā arī piedalīties Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centra rīkotajās aktivitātēs.

Skolēnu gūtie iespaidi, atziņas par pasākumu:

• Interesants pasākums, jo daudz ko varēja uzzināt par apbruņojumu, ieročiem.
  • Varēja uzzināt kā pārlādēt ieroci.
  • Uzzināju par ieroci Kalašņikovu jeb AK 47, tā ir triecienšautene.  Šādus ieročus izmanto visi karavīri Latvijā.
  • Ir priekšstats par Jaunsardzi, ko tur dara, kā izskatās apģērbs, inventārs.
  • Pasākums bija labs, jo bija ieroči un tos varēja turēt rokās.
  • Guva atziņu par to, ka neko nevar iegūt par velti, bet ir, jāstrādā.
  • Nav vieglu darbu, daudz jāstrādā. Būsim droši.
  • Patika viss, jo saistīts ar ieročiem, ekipējumu.
  • Uzzināju, ka tērpi var būt biezi, pildīti ar smiltīm, un soma, kura piepildīta vairākām dienām ar visu nepieciešamo var svērt līdz 40 kilogrami.
  • Nekas nepatika, bija garlaicīgi, neko neuzzināju jaunu, jo visu zināju. Gribēju redzēt kara mašīnu no iekšpuses vai tanka iekšpusi.
  • Bija jautri, jo es dabūju lineālu, magnētu, blociņu pumpējoties.
  • Jaunsargam jābūt nopietnam, stipram un gudram.
  • Uzzināju kā uzklāj maskēšanās krēmu.
  • Uzzināju, ka jaunsargu lietus pončo vēlāk var pārtaisīt kā telti, kura pasargā no lietus un telti izmanto gulēšanai naktī.
  • Sapratu, ka šādos pasākumos ir jābūt drošākai, nav jābaidās jautāt, atbildēt, lai iegūtu kādu balvu.

Pārdomas apkopoja skolotāja N.Dirda