Pilsonības nedēļa “Latvijai 101” Rites skolā

No 11.līdz 15 novembrim Rites skolā risinājās, pasākumiem bagātā, pilsonības nedēļa. Nedēļa, kuras laikā patriotiskās jūtas tika kultivētas, piedaloties dažādos pasākumos. Lai atdzīvinātu lepnumu pret savu valsti, skolotāja S.Tuča rīkoja latviešu filmu pēcpusdienu. Tika skatīta filma “Sapņu komanda.” Pēc filmas noskatīšanās, visi devās lāpu gājienā uz svinīgu pasākumu pie piemiņas akmens “…tiem, kas nepārnāca…” Nākamajā dienā noslēdzās skolas ikgadējā daudzcīņa skolas “Skolas stiprinieks Latvijai.” Vecāko klašu grupā uzvaras pjedestālu aizņēma 9.klases puiši – Arnis S. – 3.vieta, Elvijs S.-2.vieta.Uzvaru un stiprinieka titulu arī šogad ieguva Kristiāns V. Meitenēm 3.vietu ieguva Linda Strumska. 2.vietā ierindojās Amanda J., bet uzvaru šogad guva 7.klases Kristīne L. Vidējo klašu grupā zēniem visas godalgotās vietas 4.klases zēniem. 3.vieta -Adrians, 2.vieta – Aigars, bet skolas stiprinieka titulu sev ieguva Rodrigo. Meitenēm 3.vieta -Samantai, 2.vieta Vitai. Uzvarētāja tituls un pirmā vieta šogad Sanijai. Pašās mazākajās klasēs tika noskaidroti “Klases stiprinieki Latvijai,” kurā labākie bija Markuss un Alise. Trešdiena bija diena, kurā tika noskaidroti erudītākie 2.-5.klases skolnieki. 5 komandas sacentās savā starpā, demonstrējot savas zināšanas,  ne tikai par Latviju un Viesīti, bet arī par latviešiem visā pasaulē, mīklu minēšanā, latviešu tautas dziesmās un latviešu filmās. Godpilno trešo vietu ieguva komanda ar nosaukumu “Pogas,” kurā spēlēja Daniela, Markuss, Aigars un Kristella. 2.vieta komandai “Latvieši.” Tajā spēlēja Ralfs Fricis, Kaspars, Alise un Rodrigo. Uzvarēja komanda “Grifi,” kuras dalībnieki bija Samanta, Nikija, Enija un Deivs. Bija daudz pārsteigumu, un to, ka cīņa bija ļoti sīva, liecināja punktu atšķirība – katra godalgotā komanda no otras atpalika tikai par vienu punktu. Ceturtdiena – svētku koncerts jaunizveidotajā atpūtas telpā. Tajā tika atklāta “Zvaigžņu siena.” Uz tās katru mēnesi spīdēs zvaigzne ar tā bērna vārdu, kuram mācību sasniegumi ir augstā līmenī, kā arī tie, kuriem ir augstākā izaugsmes dinamika mācību darbā.

Skolotāja A.Gasparoviča ar savu svētku komandu bija sagatavojusi brīnišķīgu koncertu. Bez skaistajām dziesmām un dejām, visus aizkustināja jauniešu nākotnes redzējums par Latviju.

Arnis- Manā Latvijā valstsvīri pieņems likumus par labu tautai, domās par tehnoloģiju radītām problēmām un atkritumu savākšanu. Mana Latvija būs laba valsts maniem bērniem.

Kristiāns- Manā Latvijā būs lielas algas, labi ceļi un cilvēki atgriezīsies tajā dzīvot.

Elvijs- Manā Latvijā ēkas būs krāšņas un neparastas, mašīnas pārvietosies pa gaisu.  Un būs atcelti visi bezjēdzīgie likumi, kuri nekam neder.

Elvijs- Ivo Latvijā būs daudz robotu un tehnoloģiju, kas palīdzēs mācīties, būs deputāti, kas ir godīgi un labsirdīgi..

Zintis- Manā Latvijā būs ļoti daudz tehnoloģiju, cerams, ka cilvēki iemācīsies tās izmantot saprātīgi.

Ingara Latvija būs ļoti attīstīta tehnoloģiska valsts, Latvijā būs izgudrots, kā tikt galā ar plastmasas kalniem.

Linda Str. – Manā  Latvijā būs lielas un visā pasaulē atpazīstamas ēkas, cilvēki leposies ar valsti un gribēs te dzīvot.

Kitija- Manā Latvijā būs draudzīgi cilvēki, tie rūpēsies, atbalstīs cits citu. Latvija būs stipra un patstāvīga.

Vārdi ir sirsnīgi un spēcīgi! Jā tieši jūs, jaunieši, esat tie, kas veidos nākotnes Latviju tādu, kādu jūs to redzat gara acīm. Visas nedēļas garumā visus priecēja skolotājas I.Vaveres un vecāko klašu skolēnu mākslas darbu izstāde “Latvijas rakstu zīmes.” Tās tika sagatavotas dažādās mākslas tehnikās un to daudzveidībai, šķiet pat nav robežu. Latvija – tie esam mēs! Un visiem jauniešiem novēlu  būt un tapt tādiem, lai Latvija ar jums varētu lepoties!

Skolotāja V.Liepiņa