Kārtība mācību procesa organizēšanai, ievērojot epidemioloģisko situāciju Covid-19 laikā Viesītes vidusskolā

COVID-19+ izlabots 26_08_-converted

Zinību diena ‘Rites pamatskolā”

Viesītes vidusskolas direktora uzruna 2019.2020. mācību gadu noslēdzot

Baleta “Riekstkodis” apmeklējums

12.februārī Viesītes vidusskolas izglītības programmu īstenošanas vieta “Rites pamatskola” skolēni mūzikas mācības programmas un “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Latvijas Nacionālo operu un baletu,  lai iepazītu baleta mākslu.

Baleta māksla – tā ir brīnummāksla, kurā cilvēku emocijas un iekšējā pasaule atklājas dejā un mūzikā, kuru nevar aprakstīt vārdos, tā ir jāredz, lai izjustu visu tās krāšņumu.

Sveču mēnesis Ritē

Jau izsenis zināms, ka februāris tiek dēvēts par sveču mēnesi. Tas ir laiks, kad tiek iezīmēts ziemas vidus. Senie latvieši parasti sveces lēja no aitu taukiem vai vaska. Sveču diena iezīmē ziemas vidu, un tai bija savi ticējumi, rotaļas, dziesmas. Šajā dienā latvieši parasti lēja sveces no aitu taukiem vai vaska.

Kopīgi godinot barikāžu aizstāvjus Rites skolā

23.janvāris Rites skolā aizritēja, godinot Latvijas barikāžu aizstāvjus, ikvienam ņemot dalību  ikgadējā ierindas skatē. Šogad žūrijā tika aicināti Zemgales reģiona brigādes Jēkabpils daļas Aknīstes posteņa komandieris kapteinis Ivars Osma, Zemgales reģiona Viesītes posteņa ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs) kaprālis Mairis Šimēns un Rites pagasta pārvaldes pārvaldniece Lilita Bārdule.

Pilsonības nedēļa “Latvijai 101” Rites skolā

No 11.līdz 15 novembrim Rites skolā risinājās, pasākumiem bagātā, pilsonības nedēļa. Nedēļa, kuras laikā patriotiskās jūtas tika kultivētas, piedaloties dažādos pasākumos. Lai atdzīvinātu lepnumu pret savu valsti, skolotāja S.Tuča rīkoja latviešu filmu pēcpusdienu. Tika skatīta filma “Sapņu komanda.”

Putras programma 2019.

Šoreiz Putras programmas tēma ir “Putras žurnālisti” un garākā putras stāsta veidošana.

Labais darbs Rites skolā.

Jau vienpadsmito gadu labdarības organizācija “Palīdzēsisim.lv” organizē akciju “Labo darbu nedēļa.” Jau vairākus gadus, tajā piedalās arī Rites skolas bērni un skolotāji. Nenoliedzami, rudenī vislielākā palīdzība ir tieši kritušo lapu savākšanā un transportēšanā. Vislielākā motivācija darba veikšanā ir uzreiz redzamais rezultāts. Ik joslā, kuru ir skāris grābeklis, redzama zaļā zāle. Tās zaļajos stiebros, rīta rotaļas lēnam uzsākusi saule. Skolēni ar lielu entuziasmu viens otru nomainīja un sadalīja darbus – vieni grāba lapas, otri lapu kaudzes krāva ķerrās, citi transportēja prom.