Kopīgi godinot barikāžu aizstāvjus Rites skolā

23.janvāris Rites skolā aizritēja, godinot Latvijas barikāžu aizstāvjus, ikvienam ņemot dalību  ikgadējā ierindas skatē. Šogad žūrijā tika aicināti Zemgales reģiona brigādes Jēkabpils daļas Aknīstes posteņa komandieris kapteinis Ivars Osma, Zemgales reģiona Viesītes posteņa ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs) kaprālis Mairis Šimēns un Rites pagasta pārvaldes pārvaldniece Lilita Bārdule.

Komandieru ziņojumus, kā ierasts, pieņēma Rites skolas direktore Iveta Maševska. Pēc ceļojošā kausa nolikšanas un  izlozes, ar savu soļojumu, ierindas skati atklāja 9.klases skolēni. Noslēdzošie šajā reizē bija mazie debitanti , otrās klases soļotāji. Rezultātā, pārliecinošu pirmo vietu un ceļojošo kausu,  ieguva 9.klases audzēkņi (audz. N.Dirda). Lai noskaidrotu 2.un 3. vietas ieguvējus, šogad notika papildus soļojums starp 7.un 4.klases skolēniem. Labākie un otrās vietas ieguvēji bija 7.klases jaunieši (audz. S. Tuča). Ar trešo vietu samierinājās 4.klases mazie soļotāji (audz. V.Liepiņa). Īpašu atzinību guva 7.klases dziedātā patriotiskā dziesma. Klases komandieru sacīkstēs labākā bija 7.klases komandiere Kristīne Lukjanova. 2.vietu ieguva 9.klases Amanda Jermakova un ar viena punkta starpību 3.vietu ieguva 5.klases Sanija Sasa.  Atzīstami vērtējams 2.klases skolēna Emīla Levinska sniegums. Neskatoties uz to, ka Emīlam šogad ir pirmā reize komandiera pienākumu veikšanā, viņš to paveica godam. Secinām, ka aug jauns, patriotiski noskaņots, un, ar ļoti lielu atbildības sajūtu apveltīts, jaunietis. Paldies visām klāšu audzinātājām par ieguldīto darbu jauniešu patriotiskajā audzināšanā. Leposimies ar mūsu drosmīgiem jauniešiem! Barikāžu aizstāvju ugunskuru pelni joprojām ir karsti!

Sk.V.Liepiņa