“Labākie” ir labākie arī Siguldā!

Līdz ar lielā mākslinieka Rudens pirmajiem otas triepieniem pa zaļajām lapām,  Rites skolas labākā klase mācībās, devās ekskursijā uz Siguldu. Sūrā un grūtā darba rezultāts – atpūtas un izklaides pasākums. 8.klases skolēnu kopīgais lēmums- dienu veltīt sportiskām aktivitātēm un baudīt brīnišķīgo Siguldas ainavu. Skolotājas Sandras Tučas aktivitātes un pārbaudījumi sākās jau autobusā, kuru ielīksmoti jaunieši, mūs, pārējos, braucienus lutināja ar skanīgām dziesmām. Pirmā pietura- šķēršļu joslu trase “Tarzāns.” Ikvienam  tika dota iespēja pārbaudīt ne tikai savu fizisko sagatavotību, bet arī citas īpašības: drosmi, neatlaidību, mērķtiecīgumu. Vairākiem bērniem šī bija pirmā pieredze tāda veida pārbaudījumā. Gan, drebot ceļgaliem, gan traušot no acīm asaras, sakostiem zobiem un pārvarot visus šķēršļus, trase tika “pieveikta.”  Ikviens ar gandarījumu varēja sev apgalvot: “Es to paveicu!”  Rodeļu trase bija nākamais izaicinājums – īpaši tiem, kas tajā devās pirmo reizi. Tomēr atkārtotie braucieni parādīja, ka “tas ir īpaši forši!”  Lielu sajūsmu radīta batutu parks, kurā varēja izlēkāties pēc sirds patikas. Lielo uztraukumu, kurš bija pirmais pavadonis šķēršļu trasēs, bija nomainījis prieks un smiekli. Dažādu lēcienu kombinācijas mijās ar galveno lēcienu AUGŠĀ. Tas bija izaicinājums ikvienam. Daži 8 klases skolēni izaicināja uz šaušanas dueli skolotājas. Jāatzīst, ka skolotājas Rites skolā, labi pārvalda dažādas šaušanas  tehnikas. Tika sašauti visi mērķi ar peintbola bumbiņām, un galvenais zvaniņš nozvanīja vairākas reizes. Šaušanā ar gaisa šauteni uzvaras laurus plūca skolēni. Nākamais lielais notikums – braukšana panorāmas ratā. Izrādījās, ka dažiem jauniešiem arī šis notikums  bija pirmo reizi. Priecīgi, saules lutināti, bērni varēja aplūkot brīnišķīgo dabas ainavu, kāda ir redzama tikai Siguldā. Lielākā daļa bērnu devās aplūkot tauriņus uz Tauriņu māju. Liels bija prieks, ka pacietīga gaidīšana beidzās ar tauriņa nolaišanos uz rokas. Lai arī tas bija neliels brīdis, tomēr to izdevās iemūžināt fotouzņēmumā. Dienas noslēgumā visi devāmies uz Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi. Viens neaizmirstams piedzīvojums būt pašā trasē. No augšējās platformas, aplūkojuši skaisto dabu, devāmies pa trasi lejup. Jāatzīst, ka 1200m garā trase ikvienam bija pārbaudījums jau ar to vien, ka tā visu laiku kājām lika skriet. Interesanti bija aplūkot, kā mainās trases konfigurācija un virāžu stāvās sienas bija brīnums arī skolotājām. Tomēr visinteresantākā likās trases akustika. Ja kāds runātājs atradās priekšā vai aizmugurē, šķita, ka balss nāk no augšas. Ne vienam vien klausītājam, skatiens cēlās, meklējot runātāju, tieši virs galvas. Beigās nedaudz varējām ielūkoties Latvijas izlases jauniešu treniņprocesā. Pamājuši viņiem un novēlējuši – Veiksmi turpmākajos startos! – devāmies mājup. Jāsaka milzum liels PALDIES mūsu šoferītim Vilnim, kurš izvadāja un sagaidīja mūs kā karaļus. Pozitīvām emocijām pārņemti, jaunieši varēja dalīties savos pārdzīvojumos. Paldies Viesītes novada pašvaldībai par šādu dāvanu – apmaksātu ekskursiju labākajai klasei mācībās. Tik brīnišķīgi pavadīta diena ir  motivācija nākamajā gadā šo titulu iegūt atkal. Paldies 8.klases jauniešiem un viņu audzinātājai Sandrai Tučai, ka “paķēra līdzi” arī mūs – 5.un 6.klases skolēnus. No sirds esam pateicīgi, jo šī diena ikvienam viņa dzīves ceļā būs īpaša un atmiņā paliks ilgi.

Skolotāja Vita Liepiņa.